piątek, 8 lipca 2016

Właściwości oraz zastosowanie soli himalajskiej.



Sól coś tak oczywistego a jakże potrzebna w naszej polskiej kuchni. Solimy wszystko, nawet rzeczy które solone być nie powinny. Przesadzamy z nią i to wielokrotnie....ja zrezygnowałam z niej nie całkowicie. Polubiłam bardzo zioła oraz sól ale nie zwyczajną tylko nadzwyczajną bo różową. Himalajską.




Spożywanie soli w nadmiarze zatrzymuje wodę w organizmie oraz podnosi ciśnienie. Nie musisz jednak rezygnować z niej całkowicie gdyż są dania które bez niej są po prostu bez smaku a sól jest nam potrzebna ażeby prawidłowo funkcjonował nasz organizm.
Tradycyjna jednak sól to produkt wysoko przetworzony i rafinowany, traci w ten sposób naturalne struktury chemiczne i jej spożywanie nie wpływa korzystnie na organizm.
Poznajcie więc sól himalajską.

Różowa sól to najzdrowsza i najczystsza ze wszystkich wydobywanych soli na świecie. W jej składzie są aż 84 minerały takie jak wapń, żelazo, jod, magnez. Uzupełnisz szybko niedobory makroelementów oraz mikro, wspomożesz odporność czy detoks organizmu(produkt ten oczyszcza ciało z metali ciężkich, działając antybakteryjnie)gdy wprowadzisz ową sól do swej diety.
Te wszystkie cudowne działania są zasługą wydobywania owej soli gdyż wydobywa się ją u podnóży Himalajów w Pakistanie. Nie jest ona również poddawana dodatkowej obróbce co za tym idzie zachowuje swój pierwotny skład i charakterystyczny różowy kolor.

Himalajska sól doskonale sprawdzi się w kuchni jako dodatek ale również zadba o naszą urodę gdy dosypiemy go do gorącej kąpieli. Kąpiel solankowa pozwoli naszemu organizmowi złagodzić bóle stawów oraz mięśni, skutecznie usunie stary naskórek oraz oczyści z toksyn. Z kolei peeling wykonany na jego bazie zaopatruje skórę w cenne minerały które przenikają w głąb naskórka.


A Wy stosujecie w kuchni sól himalajską czy nie przywiązujecie do tego uwagi?