wtorek, 31 maja 2016

Jak prawidłowo myć włosy?






Niby tak prosta i oczywista czynność  a bardzo często po prostu nas przytłacza. Jeśli mam być szczera nienawidzę myć włosów, więcej przyjemności sprawia mi depilowanie nóg depilatorem aniżeli muskanie palcami włosów i skóry głowy. Dla mnie mycie głowy zawsze był musem, niegdyś nie patrzyłam co jest w składzie szamponu, myłam włosy i dwa razy dziennie, szarpałam włosy i gniotłam je we wszystkie strony.
Nie we wszystkim przecież musimy być ekspertami i wiedzieć wszystko. Teraz jednak jestem bardziej dojrzała i racjonalna nawet w myciu włosów. 

Ostatnio jednak się przełamałam i moje mycie włosów jest bliskie temu które wykonuje nam fryzjer. Masaż głowy, delikatne mycie skóry głowy, gładzenie, wygładzenie i nie wycieranie włosów a delikatne wyciskanie wody z włosów. 

Jak myć profesjonalnie te nasze włosy by sprawiało nam to przyjemność?

Gdy myjemy włosy w domu czy wykonujemy masaż głowy? Raczej nie...wcieramy w nią po prostu szampon i po sekundzie zmywamy. Tymczasem wizyta u fryzjera zawsze kojarzy mi się właśnie z relaksującym masażem. Styliści mają opracowaną specjalną technikę masowania naszej skóry głowy. Warto stosować ją co dzień.




Od czego fryzjer zaczyna mycie naszej głowy? Polewa ją najpierw letnią wodą i pierwsze ruchy palców kieruje do przodu-zaczyna mycie od dokładnego oczyszczenia linii gdzie zaczynają rosnąć nasze włosy. Robi to głównie po to by przy okazji, zmyć nam resztki podkładu który lubi tam zostawać na dłużej, ale dzięki temu my odczuwamy bardzo miły relaks.

Później kieruje swe palce na nasze skronie a następnie w kierunku szyi. Robi to bardzo powoli i przykłada się do każdego ruchu...my powinnyśmy robić dokładnie to samo.

W tym momencie zaczyna się masaż zasadniczy, który również przebiega bardzo powoli a przez to bardzo dokładnie i przyjemnie. Wykorzystujemy do niego nasze wszystkie palce i robimy to ruchami okrężnymi i przesuwamy po całym obszarze skóry głowy. Staraj się masować ją opuszkami a nie ostrymi paznokciami które tylko podrażniają skórę głowy. Dokładnie wymasowana a co za tym idzie oczyszczona skóra głowy może oddychać a to pobudza cebulki włosów do wzrostu.

Szampon spłukujemy letnią wodą przez dłuższą chwile a nie szybko i dodatkowo nie dokładnie. Jeśli chcesz nałożyć odżywkę pamiętaj by omijać nasadę-nakładaj ją od połowy włosów a na końcówki nałóż najwięcej produktu. Następnie dobrze wyciśnij nadmiar wody z odżywką i pozwól wchłonąć się jej.

Wydaje się to naprawdę tak trudne?


Tak właściwie to dlaczego warto pić soki?






Czy nie zauważyłyście ostatnio tej mody na soki? Półki sklepowe wręcz uginają się w nadmiarach soków naturalnych, świeżo wyciskanych, jednodniowych, organicznych i tak dalej. Ale czy naprawdę warto pić takie soki? Czy nie jest to jedynie chwyt marketingowy ażeby sprzedać więcej?
Warto pić soki warzywne, owocowe jak i warzywno-owocowe gdyż jest to najszybszy i najprostszy sposób na dostarczenie organizmowi sporej dawki witamin i antyoksydantów. Soki dodatkowo szybko nawadniają organizm, a odpowiednia mieszanka soków potrafi bardzo skutecznie podkręcić nasz metabolizm.

Ile tak naprawdę pić tych soków?

Nie ukrywajmy że u nas w Polsce najwięcej pije się soku jabłkowego, pomarańczowego oraz grejpfrutowego. Przeciętnie spożywamy ok 12 litrów rocznie co oznacza że dziennie wypijamy jedynie 33 ml- to naprawdę słabo. Ważne jest to by spożywać minimum 2 litry płynów dziennie- w postaci wody, soków oraz koktajli i to niezależnie od pory roku.

Najzdrowszy sok będzie to taki który zrobisz sama w domu to oczywiste ale nie zawsze....soki które stoją na sklepowych półkach są również dobrym źródłem błonnika, witamin, przeciwutleniaczy. Wspomożesz dzięki niemu detoks organizmu, zredukujesz stres, poprawisz nawet samopoczucie oraz wzmocnisz odporność. Omijaj szeroko soki które zawierają w sobie cukier czy syrop glukozowo-fruktozowy. Najlepiej jest wybierać te soki które sa ważne jedynie jeden dzień lub są tłoczone na zimno. Soki pasteryzowane tracą swoje pierwotne właściwości i sa sztucznie wzbogacane witaminami i co za tym idzie ich picie nie przynosi tak wielu korzyści.